Вести што го содржат тагот Стојановиќ

Раде Стојановиќ заминува од Охрид

Поранешниот репрезентативец, Раде Стојановиќ по три сезони ќе се раздели со Охрид

Прочитај повеќе

Пораз на дерби и веднаш - разделба

Некогашниот играч на Вардар и Металург си оди од Партизан

Прочитај повеќе

Казни за ГРК Тиквеш, Стојановиќ и Младеновиќ

Дисциплинската комисија на РФМ донесе одлука за казна за актерите во инцидентот во Кавадарци

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Oстроушко има 17, Прце 18, а рекордер е...

Кои се најголемите ракометни патници?

Прочитај повеќе

Поранешниот вардарец ја одложи пензијата

Александар Стојановиќ реши да игра уште една сезона, па потоа ќе каже крај

Прочитај повеќе