Вести што го содржат тагот Азија

Јашухира побрз од сирената, погоди за бронза

Вардаровиот Јапонец го реши мечот за трето место

Прочитај повеќе

Јашухира без финале на Азиската Лига

Денеска се играат финалните натпревари на Азискиот шампионат

Прочитај повеќе

Косуке Јашухира во полуфинале на Азискиот шампионат

Утре почнува битката за медал на престижното првенство во Азија

Прочитај повеќе

Тешка мисија за Брестовац

Извлечени групите од Азиските квалификации за ОИ Париз 2024

Прочитај повеќе

Азија не и дава место на СП на Македонија

Две репрезентации се откажаа од учество на Азиските игри...

Прочитај повеќе