Вести што го содржат тагот Чупиќ

ВИДЕО: Вардарови мајстории во Келн за сите времиња

Топ 5 голови на сите времиња, според ЕХФ

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Чупиќ за прва ЛШ титула на Вардар

Пред шест години Вардар стана европски првак

Прочитај повеќе

Чупиќ го среди Нексе, Загреб пред нова титула

Во Хрватска ништо ново

Прочитај повеќе

Пет играчи на Хрватска повредени пред СП!

Хрвоје Хорват ќе има мака да состави конкурентен тим согласно апетитите на јавноста

Прочитај повеќе

Чупиќ три сезони во ППД Загреб

Официјализиран трансферот на хрватското крило во ППД Загреб

Прочитај повеќе