Вести што го содржат тагот Савехоф

Цупара шоу во Данска, шок за Хановер во Гетеборг

Одиграни два реванш натпревари од Плејоф на Европската лига

Прочитај повеќе

Силкеборг од плус девет до минус еден, Севехоф го „слави“ Оли Митун

ЕХФ Европската лига донесе многу интересен дуел меѓу Кадетен и Силкеборг

Прочитај повеќе

ПИК Сегед нуди 100.000 евра за тренер

Унгарците почнаа да стануваат очајни во потргата по замена за Карлос Пастор

Прочитај повеќе