Вести што го содржат тагот Андоновски

Се разделија Охрид и Даниел Андоновски

Левиот бек побарал раскин на договорот. Клубот му излезе во пресрет

Прочитај повеќе

Сѐ е во ред со тренерот Андоновски

Тренерот на охридскиот тим се чувствува добро, нема посериозен здравствен проблем

Прочитај повеќе

Ќе се смират ли Андоновски и „Рибари“

Екипата е „скоцкана“ сега се работи на атмосферата и логистиката

Прочитај повеќе

Охрид ќе атакува на излез во Европа

Прес конференција на Охрид по заокружувањето на играчкиот кадар за следната сезона

Прочитај повеќе

Охрид го врати дефанзивецот Андоновски

Охрид има повратник во своите редови. Ја подобруваат и одбраната

Прочитај повеќе