Вести што го содржат тагот Фијаско

E. Пелистер се распадна во финишот

Македонскиот првак беше рамноправен 45 минути и потоа се распадна

Прочитај повеќе

Е. Пелистер издржа 15 минути европски ракомет

Фијаско на Е. Пелистер на гостувањето во Данска

Прочитај повеќе

Потоп на Хрватска на првиот меч

Неочекувано висок пораз на Хрватска на првиот натпревар на Светското првенство

Прочитај повеќе

Вардар со фијаско се простува од ЛШ

Не е првоаприлска шега, Веспрем со 14 гола разлика го победи Вардар среде Скопје

Прочитај повеќе

Фијаско на Хрватска, Катар оди во 1/4 финале

Место 1/4 финале, Хрватска запиша неславен рекорд во дуелите со Данска

Прочитај повеќе