Вести што го содржат тагот Јанц

Јанц и Габер за пат кон ЛОИ Париз

Словенија комплетна ќе го дочека март и решачките битки за ОИ

Прочитај повеќе

Словенија без Блаж Јанц на ЕП!

Крилото на Барса ќе биде само гледач на ЕП 2024

Прочитај повеќе

Jaнц сосема ги измеша картите

Словенецот вбризга нова доза хаос во системот на ЕХФ

Прочитај повеќе