Вести што го содржат тагот Владо Шола

Владо Шола поднесе оставка

Црна Гора ќе бара нов селектор

Прочитај повеќе

Владо Шола останува селектор на Црна Гора

Нов договор за селекторот на Црна Гора

Прочитај повеќе

Хрватска легенда ќе ја води Црна Гора

По заминувањето на Зоран Рогановиќ, Црна Гора реши да назначи хрватски голман за селектор

Прочитај повеќе

Неславно деби на Владо Шола

Барса доминираше над хрватскиот првак

Прочитај повеќе

Шола и Червар го менуваат Вори

ППД Загреб имал спремна замена за Игор Вори

Прочитај повеќе