Вести што го содржат тагот Кувајт

Голужа и Марковски место Кастратовиќ и Грчевски

Кувајтскиот тим направи смена на тренерскиот тим

Прочитај повеќе

Потпиша во Кувајт и си седи по дома

Аргентинскиот ас потпиша за екипа од Кувајт, се збогуваше со своите и ... си седи по дома

Прочитај повеќе

Нов клуб за Јанко Божовиќ

Поранешниот играч на Металург потпиша за нов клуб

Прочитај повеќе

Не остана тренер во Шпанија

Нов бран на шпански тренери низ светот

Прочитај повеќе

Селекторот на Португалија, стана тренер во Кувајт

Можна ли е тренерска смена кај нашиот иден противник во квалификациите?

Прочитај повеќе