Вести што го содржат тагот Шмит

Швајцарците во солзи, Шмит во пензија

Легендарниот играч можеби го одигра последниот меч во репрезентативната кариера

Прочитај повеќе

ПРЕТСТАВУВАМЕ: Швајцарија, аутсајдер или нагазна мина?

Швајцарскиот состав со со големи, но скриени амбиции ќе патува на претстојното ЕП

Прочитај повеќе

Швајцарецот игра како „саат“

на 40 години игра подобро отколку на 25

Прочитај повеќе

Девет бундеслигаши плус Анди Шмит

Прв поглед кон спиоскот на Швајцарија, противник на Македонија на Европското првенство во Германија во јануари

Прочитај повеќе

Анди Шмит станува селектор, ама догодина

Швајцарската легенда веќе доби нова работа

Прочитај повеќе