Вести што го содржат тагот Дибиров

Нови договори за Дибиров и Гојун

Загреб продолжи договори со осум ракометари

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Вардарови мајстории во Келн за сите времиња

Топ 5 голови на сите времиња, според ЕХФ

Прочитај повеќе

Загреб го купи пикерот на Целје

Хрватскиот клуб се организира за следната сезона, неколку стари и неколку нови имиња во тимот

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Mитревски vs Дибиров (ВИДЕО)

Се сретнаа Порто и Загреб, се сретнаа Митревски и Дибиров

Прочитај повеќе

Дибиров ќе игра и на 42 години, потпиша нов дил со Загреб

Неверојатниот Русин потпиша нов договор со ППД Загреб

Прочитај повеќе