Вести што го содржат тагот Костески

Костески добива нов тренер во Линц

По лошиот старт, тренерот на Линц си доби отказ

Прочитај повеќе

Костески од ППД Загреб во Е. Пелистер

Талентираниот македонски играч, се враќа по една сезона печалба

Прочитај повеќе

Костески останува, Крстевски си оди

Се раздвојува македонското дуо во Австрија

Прочитај повеќе

Митков и Костески се тркаат за нај стрелец во Австрија

Македонците решетаат во Лигата на Австрија

Прочитај повеќе

Kостески го испоти новиот дрес

Костески дебитираше за новиот клуб

Прочитај повеќе