Вести што го содржат тагот Костески

Е. Пелистер денеска на мегдан со Ал Ахли

Најсериозен тест за Е. Пелистер досега во подготовките

Прочитај повеќе

Костески со осум гола му донесе пехар на Плзењ

Македонскиот ракометар одигра клучна улога во победата во финалето на Купот на Чешка

Прочитај повеќе

Костески и даде 15 гола на Дукла

Македонскиот интернационалец уште еднаш се прослави на натпревар во првенството на Чешка

Прочитај повеќе

Пехар за Митков, разделба со Костески

Заврши првенството и во австриската Челинџ Лига

Прочитај повеќе

Лазаров со една измена, шпанско засилување за Пасквал

Двете репрезентации ќе имаат измена за денешниот натпревар

Прочитај повеќе