Вести што го содржат тагот Костески

Костески: Ќе бидеме подобри на следниве два меча

Повратникот во репрезентацијата, ужива во играњето за Македонија заедно со својот брат како тандем

Прочитај повеќе

Костески: Ни се исполни детскиот сон

Стрелецот на голот за реми, со свои импресии од натпреварот

Прочитај повеќе

Костески: Животна желба ми беше да играм заедно со брат ми за Македонија

Стржаните Ненад и Никола Костески ќе ја делат минутажата на иста позиција во тимот

Прочитај повеќе

Лазаров одбра патници за Солун

Прв список на репрезентацијата во пресрет на Европското првенство во Германија

Прочитај повеќе

Бодови за Е. Пелистер, следен е Вардар

Битолчани седумте кола ги завршија со еден пораз, во осмото ќе имаат шанса за реванш

Прочитај повеќе