Вести што го содржат тагот Собир

Лазаров: Имаме млад и полетен тим, ќе се бориме за секоја топка

Прв собир на македонската репрезентација

Прочитај повеќе

Лазаров: Лазаревски игра одлично, Костески заслужи повик, за Стоилов вратата е секогаш отворена

Селекторот на Македонија, Кирил Лазаров денеска ја имаше првата прозивка

Прочитај повеќе

Талески: Ако не ја оствариме целта, не треба ни да доаѓаме

Филип Талески повторно во дресот на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Без Талески, неизвесни Пешевски и Танкоски за Португалија

Македонија без неколку играчи на претстојниот дуел со Португалија

Прочитај повеќе

Сениорите на собир пред дуелот со Португалија

Репрезентацијата го има првиот собир пред продолжувањето на квалификациите

Прочитај повеќе