Вести што го содржат тагот Собир

Стојановиќ одбра јуниори за пат во Словенија

Селекторот на јуниорската репрезентација одбра играчи за контролните натпревари со Словенија

Прочитај повеќе

И Кузмановски отпадна од акцијата во Романија

Собира на репрезентацијата пред Неделата на ЕХФ и дуелите со Романија

Прочитај повеќе

Денеска, репрезентацијата на собир

Денеска репрезентација на Македонија повторно ќе биде на собир

Прочитај повеќе

Список на кадети за дуелите со Црна Гора

Познат списокот на кадетската репрезентација на Македонија за дуелите со Црна Гора

Прочитај повеќе

Женската репрезентација од денеска на собир

Почнува втората рунда од квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе