Вести што го содржат тагот Митревски

Место Корнецки, „дете“ ќе му чува грб на Митревски

Преговорите меѓу Порто и Келце запнаа некаде и полскиот голман засега не е на списокот на патници за Порто

Прочитај повеќе

Нов тренер за Митревски, Андерсон замина од Порто

Изненадувачки потег од португалскиот тим

Прочитај повеќе

Митревски кандидат за нај голман во Португалија

Македонскиот голман е кандидат за надобар голман во Португалија сезонава, ЛИНК на кој можете да гласате

Прочитај повеќе

Утеха најдоа Нант и Спортинг

Сезоната влегува во финалната фаза, насекаде се делат победничките пехари

Прочитај повеќе

Никола Митревски по двојна круна во Португалија

Порто и Спортинг денеска во нова битка. Играат за финале на Куп на Португалија

Прочитај повеќе