Вести што го содржат тагот Жени

Нов мундијалски пехар на ИХФ

ИХФ дизајнираше нов пехар за Светското првенство за жени

Прочитај повеќе

Обрван стана селектор на Хрватска

Кралиците на шокот имаат нов кормилар

Прочитај повеќе

Дамите направија голем чекор кон ЕП

Македонија победнички го отвори циклусот квалификации за следното Европско првенство

Прочитај повеќе

Ѓ. Петров во Белгија по 1/8 финале

Ѓ. Петров доби противник по мерка за 1/16 финалет на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Одложена променета на системот на натпреварување во Суперлигата

Следната сезона ќе се игра со нов систем во машката Суперлига

Прочитај повеќе