Вести што го содржат тагот Жени

Грчевски одбра играчи за последните две пречки на патот до ЕП

Состав на женската репрезентација на Македонија за последните два дуела од квалификациите за ЕП 2026

Прочитај повеќе

Женската репрезентација од денеска на собир

Почнува втората рунда од квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Грчевски го скрати списокот на Македонија

Списокот од 35 ракометарки, редуциран на 20 играчи кои конкурираат за двата дуела со Шпанија

Прочитај повеќе

Денеска се игра 1/2 финале на СП, каде да гледате?

Почнува последната фаза од Светското првенство во женска конкуренција

Прочитај повеќе

СП ПЕТТИ ДЕН: Битка за главна рунда, каде да гледате?

Денеска се игра петтиот ден од Светското првенство во женска конкуренција

Прочитај повеќе