Вести што го содржат тагот Оцвирк

Нов клуб за поранешниот вардарец

Поранешниот суперталент кариерата ќе ја продолжи во Унгарија

Прочитај повеќе

Oцвирк заминува од Војводина

Поранешниот играч на Вардар нема да остане до крај на сезоната во црвено-бело

Прочитај повеќе

Од Вардар до Војводина

Некогашниот Топ стрелец на јуниорското ЕХФ ЕУРО, има нов клуб

Прочитај повеќе