Вести што го содржат тагот Тулуз

Тулуз го посрамоти ПСЖ, Пешиќ и брани и погодува

Прв пораз на ПСЖ во домашното првенство од април 2021

Прочитај повеќе

Диало од Вардар се сели во Тулуз?

Францускиот дефанзивец следната сезона би можел да се врати назад во својата земја

Прочитај повеќе

Раул ја откупи холандската ракета

ПСЖ не му го враќа на Тулуз позајмениот играч

Прочитај повеќе

Тулуз нема да оди во Москва

Французите одложија уште еден натпревар

Прочитај повеќе

Тулуз ќе го менува тренерот

Противникот на Металург, прави поголема реконструкција на тимот за следната сезона

Прочитај повеќе