Вести што го содржат тагот ВАР

Се тенчат нервите, вината врз судиите

Дури три тима во еден викенд против судиите со тешки реакции во соопштенијата

Прочитај повеќе

ВАР на дело: Син картон за фул контакт

Исланѓанецот малку се опушти во дуелот

Прочитај повеќе

Битола прва добива ракометен ВАР

Битолчани добиваат и нов семафор, нашминкана сала...

Прочитај повеќе

Барате ВАР? Ќе добиете „дебела“ казна!

Само судиите смеат да побараат ВАР во ракометната Бундеслига

Прочитај повеќе

Барса поразена во спектаклот во Хановер

Контролен меч пред 9.000 гледачи

Прочитај повеќе