Вести што го содржат тагот Изјава

Лазаров: Пријателски дуел со тежина на бараж

Заврши неделата на ЕХФ, Македонија со реми и победа се враќа од Солун

Прочитај повеќе

Лазаров: Сите заеднички да го зачуваме брендот

Селекторот Кирил Лазаров за денешната средба со Грција

Прочитај повеќе

Лазаров: Лазаревски игра одлично, Костески заслужи повик, за Стоилов вратата е секогаш отворена

Селекторот на Македонија, Кирил Лазаров денеска ја имаше првата прозивка

Прочитај повеќе

Талески: Нѐ чека тешка група, да видиме до каде сме

Филип Талески денеска беше на првиот собир на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Бинго: Алкалоид може и повеќе

Французинот е задоволен, но не и заситен од нерешениот резултат во Шпанија

Прочитај повеќе