Вести што го содржат тагот Изјава

Омерагиќ: Ова е исполнување на сон

Младиот бек својот прв меч за репрезетнацијата на ЕП ќе го игра пред 50.000 гледачи

Прочитај повеќе

Кузмановски: Нашиот квалитет ќе излезе на виделина

Македонија одигра добар натпревар и запиша заслужена победа над Грција пред стартот на ЕП

Прочитај повеќе

Лазаров: Штом го надминавме притисокот, работите дојдоа на место

Селекторот Лазаров сумираше впечатоци по денешниот дуел

Прочитај повеќе

Лазаров: Максимално го користиме секој момент

Подготовките на машката сениорска репрезентација во Стара Пазова

Прочитај повеќе

Галевски: Спремни сме за предизвикот

Младиот голман на Алкалоид утре ќе го игра својот втор европски меч

Прочитај повеќе