Вести што го содржат тагот Изјава

Јанев: Сакавме со победа да го завршиме СП

Изјава на селкторот на македонската репрезентација по натпреварот со Кина

Прочитај повеќе

Јанев: Браво за борбеноста, малку ни недостасуваше

Изјава на селекторот по дуелот со Португалија

Прочитај повеќе

Лазаров: Треба да бидеме задоволни

Изјава на селекторот Кирил Лазаров за мундијалската жрепка

Прочитај повеќе

Митев: Знаевме дека можеме, благодарност до сите

Новата ѕвезда на македонската репрезентација го коментираше двобојот со Фарски

Прочитај повеќе

Лазаров: Имаме лош менталитет, но имаме и големо срце!

Селекторот задоволен од конечниот епилог и играта на македонскиот тим

Прочитај повеќе