Вести што го содржат тагот СП

Сениорите на собир, почна мисијата „Фарски“

Последен собир за репрезентацијата пред бараж дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Женското СП 2029 ќе го добие Шпанија

Шпанците се заинтересираа за женски ракомет

Прочитај повеќе

Македонија од втор шешир кон ЕП 2026

Македонија има добра позиција пред стартот на новиот циклус на квалификации, натпревари за пласман на ЕП 2026

Прочитај повеќе

Норвешка се жали во ИХФ, против С. Арабија

Норвешка се кандидираше за домаќин на СП, но се кандидираше и С. Арабија

Прочитај повеќе

ЖДРЕПКА ЗА СП 2025: Македонија против Фарски Острови

Македонија доби противник за бараж квалификациите за Светското првенство во Хрватска, Данска и Норвешка следниот јануари

Прочитај повеќе