Вести што го содржат тагот СП

СП ДЕН ЗА ДЕРБИ: Црна Гора против Хрватска

Денеска се играат првите средби од Главната рунда во две групи

Прочитај повеќе

СП: Данска ја понижи Романија

Само што помислија дека играат подобро без Неагу

Прочитај повеќе

СП: Денеска почнува Главната рунда, табели, парови

Денеска почнува Главната рунда на Светското првенство

Прочитај повеќе

СП: Норвешка „забега“ со цените

Норвешка има изгор билети за СП и не успеа да привлече ниту 3500 гледачи во сала

Прочитај повеќе

СП СЕДМИ ДЕН: Романија го предизвикува домаќинот, каде да гледате?

Седми мундијалски ден. Два дерби меча на програмата

Прочитај повеќе