Вести што го содржат тагот СП

Исланд подобар, Македонија против Ангола за Главна рунда

Македонија поразена од Исланд и за место во Главната рунда ќе се бори со Ангола

Прочитај повеќе

Македонија денеска против Исланд

Денеска Македонија одново на терен, противник е Исланд

Прочитај повеќе

СП Македонија: Денешен распоред и резултати

Денеска се играат натпревари од второто коло од Светското јуниорско првенство во Македонија

Прочитај повеќе

Македонија убедлива против САД на стартот на СП

Македонските јуниорки со победа го отворија мундијалот

Прочитај повеќе

Јанев: Прва цел е да ја минеме групата

Македнската јуниорска репрезентација е домаќин на Светско првенство (19-30 јуни)

Прочитај повеќе