Вести што го содржат тагот СП

Денеска против „златните“ од 2022

Македонија денеска ќе го одигра првиот меч од разигрувањето за пласман

Прочитај повеќе

Македонија ќе игра за пласман од 13 до 16 место

Пораз од Црна Гора и четврто место во групата кое за противник ни го носи шампионот од 2022

Прочитај повеќе

Најтешките противници на македонски радар

Македонија денеска игра за подобар пласман во разигрувањето на СП

Прочитај повеќе

Избега златна шанса, има и поправен, но...

Македонија и Португалија ги поделија бодовите

Прочитај повеќе

Македонија денеска во битка за 1/4 финале

Македонија денеска на дуел со Португалија

Прочитај повеќе