Вести што го содржат тагот СП

Успешна мисија: Заврши 24то Светско јуниорско првенство во женска конкуренција

РФМ успешно организираше уште едно Светско првенство

Прочитај повеќе

Франција и Унгарија утре ќе играат за злато во Скопје

Утре завршува Светското првенство за јуниорки на кое домаќин е Македонија

Прочитај повеќе

Унгарија е првиот финалист на СП Македонија

Унгарија ќе игра за злато на СП Македонија

Прочитај повеќе

Македонија СП го заврши на 16 место

Македонија го одигра последниот натпревар на Светското јуниорско првенство

Прочитај повеќе

Денеска, последниот меч на Македонија на СП

Денеска е последен ден на СП за репрезентацијата на Македонија

Прочитај повеќе