Вести што го содржат тагот Металопластика

Елиминирани се Металопластика, Бешикташ...

Одиграни пет реванш натпревари од 1/8 финалето на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Охрид 2023: Бутел подобар од Металопластика

Прва победа за екипата на Бутел Скопје на турнирот во Охрид

Прочитај повеќе

Охрид 2023: Бутел Скопје - Металопластика, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Прв меч на вториот ден во Охрид. Бутел Скопје против Металопластика Шабац

Прочитај повеќе

Бутел ангажираше бек од Србија

Прво странско засилување за новата сезона за екипата на Бутел Скопје

Прочитај повеќе

Вардар носи крило од Металопластика

Нов странски играч доаѓа во редовите на Вардар

Прочитај повеќе