Вести што го содржат тагот Состав

Состав на Норвешка, звучно име остана вон тимот

Звучно име не е на списокот на патници за ЕП

Прочитај повеќе

Шведска скрати на 18 ракометари, кои ѕвезди отпаднаа

Бранителот на титулата прв ги откри картите пред континенталниот шампионат

Прочитај повеќе

Како изгледа тимот на Србија за ЕП 2024?

Како изгледа српскиот тим за ЕП 2024

Прочитај повеќе

Репрезентацијата се комплетираше, пристигнаа Митревски и Кузмановски

Македонија во комплетен состав се спрема за дуелите со Грција

Прочитај повеќе

Девет бундеслигаши плус Анди Шмит

Прв поглед кон спиоскот на Швајцарија, противник на Македонија на Европското првенство во Германија во јануари

Прочитај повеќе