Вести што го содржат тагот Состав

Тешка повреда на Костески, Лазаров ќе мора принудно да менува

Најмалку три ракометари се неизвесни за дуелите со Романија на 15 и 16 март

Прочитај повеќе

Романскиот селектор одбра за меч со Македонија

Познат составот и на Романија за дуелите со Македонија во Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Лазаров селектираше играчи за Неделата на ЕХФ

Кирил Лазаров селектираше играчи за контролните натпревари со Романија

Прочитај повеќе

Шпанија со најсилен состав против Македонија

Шпанија со најсилен состав ќе се подготвува за дуелите со Македонија во мартовските квалификации за ЕП

Прочитај повеќе

Грчевски го скрати списокот на Македонија

Списокот од 35 ракометарки, редуциран на 20 играчи кои конкурираат за двата дуела со Шпанија

Прочитај повеќе