Вести што го содржат тагот Состав

Две измени во составот на Лазаров

Македонија вечерва игра меч на сѐ или ништо

Прочитај повеќе

Танески одбра кадетски тим за Неделата на ЕХФ

Селекторот Наум Танески состави кадетски тим за Неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Скратен списокот за баражот со Фарски Острови

Кирил Лазаров го скрати списокот на играчи за дуелите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Лазаров одбра за Фарски острови

Селекторот Кирил Лазаров одреди список за баражите со Фарски острови

Прочитај повеќе

Список на јуниорки, кандидати за СП

Селекторот Дарко Јанев одбра 35 ракометарки за настап на мундијалот во Македонија

Прочитај повеќе