Вести што го содржат тагот Лекиќ

Лекиќ блиску до клубот „1000“

Поранешната ракометарка на Вардар е блиску до постигнување на својот 1000 гол во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Нови договори за Лекиќ и Цвијиќ

Финалето на ЛШ беше препорака за нов договор

Прочитај повеќе

Лекиќ и Болк го одведоа ФТЦ во финале

Во финалето на ЛШ ќе играат Кристијансанд и ФТЦ Ференцварош

Прочитај повеќе

Србија остана без Лекиќ и Цвијиќ

Две екс ракометарки се збогуваа во националниот тим

Прочитај повеќе

Нов клуб за Андреа Лекиќ!

Српската ракометарка ќе комплетира трансфер број девет

Прочитај повеќе