Вести што го содржат тагот Репрезентации

РФМ: Благодарност до јавноста и честитки до репрезентациите

Благодарност од Ракометната федерација до спортската јавност за поддршката за репрезентациите

Прочитај повеќе

По каков систем ќе играат јуниорите и кадетите на ЕП 2024

ЕХФ дизајнираше специјален систем на натпреварување за М18 и М20 првенствата, први што ќе се играат со по 24 репрезентации

Прочитај повеќе

Март во знакот на репрезентациите

Март ќе биде резервиран за настапите на репрезентациите

Прочитај повеќе

Кои се фаворитите на ЕП и како котира Македонија?

Кои се фаворити на ЕП и каде е местото на Македонија

Прочитај повеќе

Познати имиња што ќе го пропуштат ЕП 2024

Не е мал списокот на ракометари кои нема да настапат на ЕП или се тркаат со времето

Прочитај повеќе