Вести што го содржат тагот Аморим

Ѓер го повлекува дресот на Аморим

Дресот на бразилската ракометарка со македонско презиме ќе биде повлечен од употреба кај најтрофејниот унгарски тим

Прочитај повеќе

Столе и Аморим во новиот бран тренери

Познати ракометни личности почнаа обука за тренери

Прочитај повеќе

Царчев стана дел штабот на женскиот национален тим

Две нови лица на клупата на Македонија во пресрет на дуелите со Украина од баражот за СП

Прочитај повеќе

Аморим во стручниот тим на Македонија

Познато име ќе седне на клупата на Македонија заедно со Љубомир Савевски

Прочитај повеќе

Аморим се раздели со Ростов

Не е крај на кариерата каков што замислуваше

Прочитај повеќе