Вести што го содржат тагот Португалија

Митревски втор голман во Португалија, Порто во финале на Суперкуп Иберика

Никола Митревски има значајна и призната улога во шампионатот на Португалија

Прочитај повеќе

Митревски кандидат за нај голман во Португалија

Македонскиот голман е кандидат за надобар голман во Португалија сезонава, ЛИНК на кој можете да гласате

Прочитај повеќе

Фарски и Португалија во 1/4 финале, Шпанија - аут

Познати првите учесници во директната битка за медал

Прочитај повеќе

СП Јуниори, ЛИНК за следење на натпреварите

Денеска се игра второто коло од Светското првенство до 21 година

Прочитај повеќе

Португалец доаѓа во редовите на Вардар

Португалскиот У21 репрезентативец ќе биде нов член на Вардар

Прочитај повеќе