Вести што го содржат тагот Португалија

Вардар го претстави португалското крило

Вардар го претстави и португалското крило

Прочитај повеќе

Спортинг го симна Порто од тронот

Спортинг е новиот шампион на Португалија

Прочитај повеќе

Бергеруд ја поведе Норвешка кон Париз

Очекувани победи на фаворитите на првите натпреври од Квалификациите за ОИ Париз

Прочитај повеќе

Талески одличен, но Спортинг го освои пехарот

Талески имаше забележителна улога во тимот на Бенфика, но на крајот се радуваше тимот на Спортинг

Прочитај повеќе

Митревски ги откажа шутерите на Гаја

Македонскиот голман блескаше на голот на португалскиот шампион

Прочитај повеќе