Вести што го содржат тагот Капитен

E. Пелистер одбра нов капитен

Македонскиот репрезентативец ја презема капитенската лента од соиграчот

Прочитај повеќе

Турската Суперлига сезонава ќе се вика: „Џемал Кутахја“

Во чест на капитенот на репрезентацијата

Прочитај повеќе

Екс вардарец кажа збогум на репрезентацијата

Покрај селекторот од редовите на Црна Гора заминува и капитенот

Прочитај повеќе

Капитенот на битолчани доби повик за репрезентација

Единствениот црногорски интернационалец во Македонија што доби покана е капитенот на Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Битолчани го одбраа Радовиќ за капитен

Еурофарм Пелистер реши капитен на тимот да биде Црногорецот Мирко Радовиќ

Прочитај повеќе