Вести што го содржат тагот Сегед

Сегед ги „такса“ Готфридсон и Буриќ

Не само шведскиот ас, туку и голманот на БиХ ќе дојде догодина во Унгарија

Прочитај повеќе

ПИК Сегед станува дрим-тим

По исландскиот ас, на пат кон Сегед е и норвешката ѕвезда

Прочитај повеќе

Си одат Мартинс и Бомбач, но доаѓа суперѕвезда

Големо име пред портите на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Миклер ја одби Унгарија за ЕП 2024

Првиот голман на Унгарија го откажа настапот на ЕП 2024

Прочитај повеќе

Денеска Пелистер против ПИК Сегед, каде да гледате?

Седми натпревар на македонскиот првк во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе