Вести што го содржат тагот Косово

Кадетите се пласираа на Европското првенство!

Успешно комплетирана мисијата на кадетите. Летово ќе играат на ЕП

Прочитај повеќе

Победа над Косово нѐ носи на ЕП! Каде да гледате?

Еден чекор ги дели македонските кадети од пласман на ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Косово немаше шанса, Полска е веќе на СП

Одигра еден меч од баражот за СП 2023

Прочитај повеќе

Македонија е во полуфинале на ЕХФ Шампионатот

Македонските кадети го совладаа Косово и се пласираа во полуфиналето на турнирот во Рига

Прочитај повеќе

Македонија му дадде 51 гол на Косово

Убедлива победа на македонската репрезентација на ЕХФ Шампионатот во Варна

Прочитај повеќе