Вести што го содржат тагот Репрезентација

Уште еден Хрват ќе игра за Романија

Романците продолжуваат со натурализација на ракометари во машката репрезентација

Прочитај повеќе

РФМ ги пречека учесничките на следното ЕХФ Еуро

Учесничките на следното ЕХФ Еуро, се вратија во Скопје

Прочитај повеќе

Грчевски одбра играчи за последните две пречки на патот до ЕП

Состав на женската репрезентација на Македонија за последните два дуела од квалификациите за ЕП 2026

Прочитај повеќе

Уште еден пех за БиХ

Одиграа слабо ЕП, избркаа селектор, немаат подготовки, а сега останаа и без еден од најпознатите играчи

Прочитај повеќе

Галевски: Чест и задоволство да се игра за Македонија

Младиот голман на Алкалоид ќе добие шанса и во сениорската репрезентација

Прочитај повеќе