Вести што го содржат тагот Египет

Eгипет ги освои Карпати, Романија пак разочара

Уште едно разочарување за четата на Хавиер Чави Пасквал

Прочитај повеќе

Египетската легенда заврши со репрезентацијата

Легендарен египетски ракометар ја заврши репрезентативната кариера

Прочитај повеќе

Парондо останува селектор на Египет

Уште не се исуши мастилото, одлуката се смени

Прочитај повеќе

Египет на мака да ги задржи играчите

Африканскиот шампион има што да понуди за европскиот пазар

Прочитај повеќе

Се разделија Египет и Парондо!

По три години минати на кормилото на египетскиот состав, Гарсија Парондо заминува од клупата

Прочитај повеќе