Вести што го содржат тагот Египет

Египетски „десерт“ за празникот на ОАЕ

Ракометен десерт за националниот празник на ОАЕ

Прочитај повеќе

Давид Дејвис стана шампион на Египет (ВИДЕО)

Ал Ахли предводен од Давид Дејвис стана нов првак на Египет

Прочитај повеќе

Пастор на нова мисија, станува селектор

Десет години водеше една екипа, а сега одново се враќа на репрезентативна работа

Прочитај повеќе

Се разделија Парондо и Египет

Со завршувањето на СП, заврши и љубовта меѓу Парондо и Египет

Прочитај повеќе

Потоп на Хрватска на првиот меч

Неочекувано висок пораз на Хрватска на првиот натпревар на Светското првенство

Прочитај повеќе