Вести што го содржат тагот Оставка

ТОЛКУ БЕШЕ: Вујо веќе не е тренер на Нексе!

Само два месеца траеше соработката меѓу Нексе и Веселин Вујовиќ

Прочитај повеќе

Не се пласираше на ЕП пет години и поднесе оставка

Последниот гостин во Скопје имаше голема разделба откако се врати дома

Прочитај повеќе

Романците не знаат дали имаат селектор

Чави Пасквал наводно поднел оставка, но никој јавно не потврдува, па ни тој

Прочитај повеќе

Исланд остана без селектор!

Селекторот на Исланд, Гудмундур Гудмундсон се раздели со машката репрезентација

Прочитај повеќе

Партизан остана без тренер и пола играчи

Сезонава не е таква каква што очекуваа црно-белите

Прочитај повеќе