Вести што го содржат тагот Вајлд карта

ПСЖ доби вајлд карта за клупското СП

Парижаните ќе играат на СП за клубови

Прочитај повеќе

Почна трката за вајлд карта за ЛШ

Познати се сите екипи што аплицирале за место во Лигата на шампиони

Прочитај повеќе

Горење „не сака“ во ЛШ

Шампионот на Словенија, оваа година нема да конкурира за настап во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ЛШ ЖЕНИ: Почна битка за вајлд карта

Поделбата на вајлд картите за ЛШ почнува со апликациите на женските клубови

Прочитај повеќе

Швајцарија оди на СП со вајлд карта

Швајцарија низ малата врата ќе оди на СП Хрватска, Данска и Норвешка

Прочитај повеќе