Вести што го содржат тагот Вујовиќ

Вујо: Подобро што загубивме од вториот Е. Пелистер

Првиот пораз на Вардар во домашниот шампионат, не смени којзнае што, но отвори многу прашања

Прочитај повеќе

Вујовиќ: Некои играчи да се замислат, можеби ќе заминат

Прес конференција по натпреварот со Кил

Прочитај повеќе

ВУЈОВИЌ: Со публиката имаме играч плус

Прес конференција на Вардар пред дуелот со Алборг од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Вардар само со бод од Елверум

Старт на ЛШ каков што не очекувавме ни посакувавме

Прочитај повеќе

Вујовиќ: Ова е најголемата измама што сум ја доживеал!

Веселин Вујовиќ за исклучувањето на Вардар од Ф4

Прочитај повеќе