Вести што го содржат тагот Кузмановски

Кузмановски: Го сакаме најдоброто, но не е лесно да се оствари

Филип Кузмановски за дуелот со Германија и очекувањата пред Швајцарија

Прочитај повеќе

Кузмановски: Не треба да се трошат зборови за Германија, но но ќе бидеме поборбени и пофокусирани

Македонија вечерва игра против домаќинот на Европското првенство

Прочитај повеќе

Кузмановски: Многу поуки од играта на Франција

Македонија денеска се сели во Берлин

Прочитај повеќе

КУЗМАНОВСКИ: Чест е да се игра за репрезентација, веруваме со нас, ќе дадеме сѐ од себе

Прв собир на репрезентацијата. Почнува мисијата ЕП 2024

Прочитај повеќе

Во Е. Пелистер гледаат подобри времиња

Е. Пелистер беше блиску, но не освои бод. Тренерот им вети победа на навивачите

Прочитај повеќе