Вести што го содржат тагот Повреди

Ново правило на ОИ Париз

Дополнителни проблеми за селекторите

Прочитај повеќе

Повреди

Ракометари кои ќе го пропуштат ЕП 2024 поради повреди

Прочитај повеќе

Познати имиња што ќе го пропуштат ЕП 2024

Не е мал списокот на ракометари кои нема да настапат на ЕП или се тркаат со времето

Прочитај повеќе

Јагањац на нова операција

Нов пех за некогашниот ракометар на Металург

Прочитај повеќе

Пет играчи на Келце се „аут“

Келце нема да може да смета дури на пет ракометари на стартот на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе